X Niedziela zwykła
czytaj więcej
Bóg jest Miłością – bądźmy w świecie świadkami miłosierdzia.
- Dziękuję wszystkim, którzy w Boże Ciało zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy, dziękuję za udział w procesji pocztom sztandarowym, ministrantom, dzieciom, młodzieży, wspólnocie Żywego Różańca. Szczególne podziękowania druhom z OSP za asystę liturgiczną i zabezpieczenie trasy procesji, a także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżycia tej uroczystości. Dziękuję również za udział w codziennych mszach i procesjach eucharystycznych.
- Dziś w ramach adoracji diecezjalnej Najświętszego Sakramentu w naszej parafii okazja do spotkania z Jezusem eucharystycznym (od godz. 9:30 do 11:00 i po procesji do godz. 15:00).
- W czwartek msza św. o godz. 17:30, a po niej tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy przy kościele. O przygotowanie proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych (I ołtarz), Ochotniczą Straż Pożarną (II ołtarz), Stowarzyszenie Kulturalne TEATR MISTERIUM (III ołtarz) i Koło Gospodyń Wiejskich (IV ołtarz). Po czwartkowej procesji poświęcenie wianków, kwiatów i ziół.
- W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie ma postu) i ostatni dzień procesji eucharystycznych – msze święte będą o godz. 17:00 i 18:00. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
- Kolejne spotkanie biblijne w piątek o godz. 19:30.
- Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i pod koniec tygodnia proszę o pomoc kolejną grupę z ul. Ostrowskiej.
- Dziękuję za dzisiejsze ofiary do koszyka na budujące się kościoły, a w przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.
- Dziś w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego DZIEŃ ŻYCIA I RODZINY, a w sobotę ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
- Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę będzie w piątek 19 czerwca. Mamy jeszcze 30 wolnych miejsc – zgłoszenia w zakrystii, koszt – 80 zł.
- Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia błogosławieństwa i wszelkiej łaski +
Niedziela Najświętszej Trójcy
czytaj więcej
Tajemnica Trójcy Świętej zachęca nas do głębokiej miłości i zaufania Bożemu prowadzeniu.
- W liturgii Kościoła w poniedziałek wspomnienie św. Justyna i Dzień Dziecka, w środę wspomnienie świętych męczenników z Ugandy, w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, a w piątek wspomnienie św. Bonifacego.
- Przypominam o obowiązku uczestnictwa w Boże Ciało we mszy św. Jednocześnie zachęcam do udziału w procesji eucharystycznej po mszy św. o godz. 10:00. Proszę druhów z OSP o asystę, a także o zabezpieczenie trasy procesji (ul. Łąkowa, Podgórna, Środkowa i Ostrowska); dziewczynki proszę o sypanie kwiatów, członków Żywego Różańca i chętnych o niesienie feretronu i sztandarów.
Proszę również o przygotowanie ołtarzy:
I ołtarz – ul. Łąkowa (góra)
II ołtarz – ul. Szkolna (od nru 16 do końca i Kowalew)
III ołtarz – ul. Środkowa 61–75
IV ołtarz – ul. Ostrowska od nru 51 do końca (do trasy nr 25) - Procesje eucharystyczne do przyszłego piątku między mszami św. (ok. 17:45), a w niedzielę po mszy o godz. 11:00.
- W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16:30, a o godz. 19:30 kolejne spotkanie biblijne. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 10:00, a o godz. 16:30 różaniec i msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca.
- W związku z komunikatem biskupa kaliskiego w przyszłą niedzielę ofiarami do koszyka pod chórem będzie można wesprzeć budujące się kościoły.
- Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty, a pod koniec tygodnia proszę o pomoc kolejną grupę z ul. Ostrowskiej.
- Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia błogosławieństwa i wszelkiej łaski +
Niedziela Zesłania Ducha Świętego
czytaj więcej
Duch Święty objawia się przez miłość i miłosierdzie – niech Jego działanie umacnia w nas zdolność dzielenia się radością z doświadczenia miłości Bożej.
- W liturgii Kościoła jutro święto NMP Matki Kościoła (msze święte o godz. 9:00, 17:15 i 18:00), we wtorek wspomnienie św. Filipa Neri i Dzień Matki, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, a w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Zachęcam jednocześnie do wykorzystania ostatniego majowego tygodnia na modlitwę z Maryją - codzienne nabożeństwa majowe między mszami św.
- W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 12:00 chcę dziękować Bogu za Was wszystkich i prosić o błogosławieństwo Boże dla naszych rodzin i całej parafii z okazji 25 rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich.
- Kolejne spotkanie z Biblią w czwartek o godz. 19:30 na probostwie.
- Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty, a pod koniec tygodnia proszę o pomoc kolejną grupę mieszkańców z ul. Ostrowskiej.
- Z racji zbliżającej się uroczystości Bożego Ciała proszę o przygotowanie ołtarzy:
I ołtarz – ul. Łąkowa (góra)
II ołtarz – ul. Szkolna (od nru 16 do końca i Kowalew)
III ołtarz – ul. Środkowa 61–75
IV ołtarz – ul. Ostrowska od nru 51 do końca (do trasy nr 25) - Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia błogosławieństwa i wszelkiej łaski +
- W minionym tygodniu odszedł do wieczności Mirosław Szkudlarek z ul. Łąkowej. Polecajmy Zmarłego Miłosierdziu Bożemu…
Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego
czytaj więcej
Chrystus nigdy nie opuści swojego Kościoła – niech codzienna modlitwa nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego i litanią do Matki Bożej umacnia nas w wierności Bogu.
- Dziękuję raz jeszcze wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości Pierwszej Komunii świętej i wsparcie modlitwą i obecnością dzieci i ich rodzin, także w ciągu „białego tygodnia”. Dziękuję również za ofiarę na rzecz misji.
- Kolejne spotkanie biblijne w czwartek o godz. 19:30.
- W przyszłą niedzielę będziemy świętować 100-lecie działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej miejscowości. Rozpoczęcie o godz. 14:00 poświęceniem figury św. Floriana przy remizie. Następnie msza św. dziękczynna w kościele o godz. 15:00 i po niej dalszy ciąg uroczystości.
- Dziękuję za dzisiejsze ofiary na inwestycje, a także za sprzątanie kościoła i kwiaty. Pod koniec tygodnia proszę o pomoc kolejną grupę z ul. Ostrowskiej. Dziękuję również za zaangażowanie w różne prace przy kościele.
- Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia błogosławieństwa i wszelkiej łaski +
Szósta Niedziela wielkanocna
czytaj więcej
Towarzyszymy w tych dniach dzieciom, które dziś po raz pierwszy uczestniczą w pełnej komunii sakramentalnej z Bogiem. Prośmy Chrystusa, by wspólne świętowanie umocniło także naszą wiarę i jedność z Jezusem eucharystycznym.
Zapraszam dzieci razem z rodzinami do udziału w mszach tzw. „białego tygodnia” – w poniedziałek o godz. 16:00, a od wtorku do piątku o godz. 17:15. We wtorek odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, a w środę podczas mszy św. będą zbierane ofiary jako dar serca dla dzieci z Ghany.
- W liturgii Kościoła w środę wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, w czwartek święto Macieja apostoła, w sobotę święto Andrzeja Boboli, a w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
- W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11:00 będziemy świętować rocznicę Pierwszej Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci w piątek od godz. 16:30.
- Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Pierwszej Komunii świętej, szczególnie rodzicom dzieci z klasy pierwszej i drugiej za wszystkie wykonane prace w kościele i jego otoczeniu. Dziękuję również za modlitwę w intencji dzieci, a samym dzieciom i ich rodzicom za dar ołtarza, którym jest nowy trybularz i mikrofon bezprzewodowy.
- Z racji dzisiejszej uroczystości taca inwestycyjna będzie w przyszłą niedzielę.
- Kolejne spotkanie z Biblią w czwartek o godz. 19:30.
- O pomoc w sprzątaniu kościoła proszę kolejną grupę z ul. Ostrowskiej.
- Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia błogosławieństwa i wszelkiej łaski +
- W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Leszek Potasznik z ul. Szkolnej (pogrzeb odbył się w czwartek). Polecajmy naszego Zmarłego Bożemu Miłosierdziu…



